• 4 listopada 2014
  • 5 listopada 2014
  • wyświetleń: 11118

Janosz wicemistrzem Euroformuły

Artur Janosz został wicemistrzem Euroformula Open 2014. Podczas minionego weekendu pszczynianin na torze w Barcelonie dojechał do mety na 4. miejscu, ale wystarczyło to, by w klasyfikacji generalnej wyprzedzić o punkt Hiszpana Alexa Palou.

Dzięki ostatniemu wyścigowi Artur zajął drugie miejsce na koniec sezonu, ustępując tylko Tajlandczykowi Sandy Stuvikowi, który w tym roku całkowicie zdominował tę klasę wyścigu (miał 89 punktów przewagi nad kierowcą z Jankowic).

Artur Janosz
Artur Janosz został wicemistrzem Euroformula Open 2014. · fot. facebook.com

Dla Artura jest to drugi sezon startów w bolidach jednomiejscowych. Wcześniej widzieliśmy go za kierownicą Ferrari F430 Scuderia GT3 w mistrzostwach polski oraz kartingu.

Przy okazji, przypominamy nasz wywiad z Arturem Janoszem. Zachęcamy do obejrzenia!