pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 31 maja 2021
  • 26 czerwca 2021
  • wyświetleń: 13729

Kino plenerowe - w czerwcu kolejne seanse na pszczyńskim Rynku!

Za nami:

Przez cały maj na pszczyńskim Rynku oglądaliśmy filmy z całego świata. Podobnie będzie w czerwcu! Zobaczcie repertuar!

Plenerowy pokaz filmowy w ramach "Majowo filmowo" w Pszczynie - 15.05.2021
Plenerowy pokaz filmowy w ramach "Majowo filmowo" w Pszczynie - 15.05.2021 · fot. Andrzej Grynpeter


Tegoroczne kino plenerowe wystartowało 15 maja. Przez pięć majowych wieczorów na rynku spotykali się wielbiciele filmu. Na dużym ekranie wyświetlono produkcje z różnych zakątków świata. Mimo zmiennych warunków pogodowych, widzów nie brakowało.

Pierwszym filmem było "Kłamstewko". Podczas kolejnych weekendów wyświetlone zostały: "Heavy Trip" (skandynawska komedia), "Włoskie wakacje" (brytyjsko-włoski komediodramat), biograficzny obraz "Dzień dobry, Robin" oraz thriller "Gniazdo". Każdy seans był poprzedzony 10-minutowym pokazem animacji przygotowanym z okazji 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Organizatorami wydarzenia były Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury.

- Bardzo się cieszę, że pszczyńskie kino plenerowe spotkało się z tak ciepłym przyjęciem. Nasze miasto to chyba jedyne miejsce, gdzie w tak malowniczym otoczeniu na dużym ekranie można oglądać filmy. Zapewniam, że cykl ten będzie kontynuowany również w kolejnych miesiącach - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Już w najbliższy piątek zapraszamy na nowozelandzki horror-komedię "Co robimy w ukryciu". W czerwcowym repertuarze znalazły się także produkcje amerykańskie, polska i koreańska. Szczegółowy repertuar poniżej.

Czerwcowy repertuar kina plenerowego na Rynku:  • 4 czerwca, 21.00 - "Co robimy w ukryciu", reż. Taika Waititi, Jemaine Clement
  • 5 czerwca, 21.00 - "Uczciwy złodziej", reż. Williams Mark
  • 11 czerwca, 21.00 - "Coś się kończy, coś zaczyna", reż. Doremus Drake
  • 12 czerwca, 21.00 - "Sokół z masłem orzechowym", reż. Tyler Nilson, Michael Schwartz
  • 18 czerwca, 21.00 - "Debiut", reż. John Leguizamo
  • 25 czerwca, 21.00 - "Biegacze", reż. Łukasz Borowski
  • 26 czerwca, 21.00 - "Mój przyjaciel szpieg", reż. Segal Peter


W razie niepogody seanse mogą zostać odwołane lub przesunięte na późniejszą godzinę. Zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie facebookowej PCKulu: www.facebook.com/pckulpszczyna.

Na czas seansów organizatorzy przygotowują leżaki oraz krzesła z wygodnymi poduszkami. W przypadku niższych temperatur udostępniane są koce. Korzystając z okazji, przed seansem dystrybuowane są ulotki Gramy czysto! #smogover, które przypominają o potrzebie wymiany najstarszych kopciuchów i informują co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza w gminie.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.