Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 września 2020
  • wyświetleń: 1311

Noc Bibliotek: spotkanie z Anną-Dziewit Meller w Pszczynie

Gościem spotkania podczas Nocy Bibliotek będzie Anna Dziewit-Meller, autorka książki "Od jednego Lucypera", wydanej w lipcu tego roku. Wydarzenie odbędzie się 10 października o godzinie 20.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 1. Podczas wydarzenia będzie można zakupić książkę.

dziewit-meller


Anna Dziewit Meller jest pisarką i dziennikarką. W jej literackim dorobku znajdują się powieści "Od jednego Lucypera" (2020), "Góra Tajget" (2016) oraz "Disko" (2012). W 2017 roku wydała książkę "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy", a rok później jej kontynuację "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy". Wraz z Agnieszką Drotkiewicz opublikowała dwa tomy wywiadów "Głośniej! Rozmowy z pisarkami" (2006) i "Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami" (2009), a z Marcinem Mellerem zbiór reportaży "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" (2018).

Oprócz twórczości własnej wiele czasu poświęca książkom cudzym - wcześniej w programach telewizyjnych, od 2016 roku w autorskim kanale internetowym Bukbuk. W 2016 roku została nominowana za wywiad do Nagrody Grand Press. Od stycznia 2017 roku jest felietonistką Tygodnika Powszechnego. Pochodzi ze Śląska, a obecnie mieszka w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi: Elżbieta Goraus

Wstęp wolny!

ar / pless.pl, źródło: MPBP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.