Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 19 września 2020
  • wyświetleń: 2992

Najlepsi sportowcy z gminy Pawłowice otrzymali stypendia

W czwartek, 17 września wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel wraz z przewodniczącym Rady Gminy Damianem Hermanem wręczyli stypendia sportowe dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym. Przyznawane są one przez Radę Gminy Pawłowice od 2008 roku.

Najlepsi sportowcy z gminy Pawłowice otrzymali stypedia - 17.09.2020 · fot. UG Pawłowice


W tym roku przyznano 12 stypendiów na okres 10 miesięcy, to jest od września 2020 r. do czerwca 2021 r. Stypendia sportowe otrzymali:
  • Klaudia Szmidt - Zawodniczka Klubu Sportowego Warszowice, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego VII miejsca w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Par Mieszanych w curlingu.
  • Szymon Klimza - Zawodnik VELOAKTIV, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego IV miejsca w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Narciarstwie Biegowym.
  • Igor Kozłowski - Zawodnik Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych w koszykówce.
  • Aleks Żmijak - Zawodnik Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych w koszykówce.
  • Dominik Szmidt - Zawodnik Klubu Sportowego Warszowice, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
  • Monika Wosińska - Zawodniczka Klubu Sportowego Warszowice, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Par mieszanych w curlingu.
  • Ewa Nogły - Zawodniczka Klubu Sportowego Warszowice, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego I miejsca w Mistrzostwach Polski Mikstów w curlingu.
  • Bartosza Porwisz - Zawodnik Klubu Sportowego Warszowice, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
  • Juliusz Szweda - Zawodnik Klubu Sportowego Warszowice, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego IV miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
  • Kamil Musioł - Zawodnik Klubu Sportowego Warszowice, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego IV miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w curlingu.
  • Paulina Frysz - Zawodniczka Klubu Sportowego Warszowice, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Par Mieszanych w curlingu.
  • Jagoda Tąta - Zawodniczka Klubu JUDO KOKA JASTRZĘBIE, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w JUDO kat 57 kg.


Dodatkowo wyróżniono Martynę Zieburę - zawodniczkę Uczniowskiego Klubu Sportowego CZWÓRKA ŻORY, za osiągnięcie wysokiego wyniku sportowego II-go miejsca w biegu sztafetowym MIX 4x100 m Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce.

Stypendia sportowe oraz nagrody są przyznawane na podstawie: Uchwały nr XXXVIII/414/2010 Rady Gminy Pawłowice z dnia 19 października 2010 r. w sprawie Programu stypendialnego "Sportowiec" oraz nagród i wyróżnień przyznawanych przez gminę Pawłowice zawodnikom za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym - z późniejszymi zmianami.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.